JA-100 – innowacyjny system na wyciągnięcie ręki

Polska prezentacja systemu alarmowego JA-100 JABLOTRON ALARMS na SECUREX 2012
Jeśli jesteś zainteresowany zakupem alarmu i zdecydowałeś się na Jablotron ale dotychczasowe rozwiązania są niewystarczające, mam dla Ciebie dobrą wiadomość.

Oficjalny pokaz systemu JA-100 odbył się już w 2011 roku na targach IFSEC w Birmingham a później w Pradze. W Polsce będziemy go mogli zobaczyć już (lub może dopiero) od 23-26 kwietnia na targach SECUREX 2012 odbywających się jak co roku w Poznaniu.

 

Specyfikacja techniczna tego systemu jest naprawdę imponująca:

 • możliwość zalogowania nawet  120 urządzeń bezprzewodowych
 • od 6 do 15 niezależnych stref
 • do 32 wyjść programowalnych
 • adresowalne urządzenia przewodowe
 • możliwość praktycznie idealnego dopasowania konfiguracji do potrzeb i wymagań klienta dzięki nowemu i opatentowanemu przez JABLOTRON ALARMS systemowi dopinanych modułów do klawiatur (sterowanie strefami i wyjściami programowalnymi).

System alarmowy JA-100 to oczywiście system „hybrydowy” czyli pozwalający na korzystanie z zalet obydwu rozwiązań: przewodowych i bezprzewodowych. Nadaje się zarówno do małych mieszkań oraz domów jedno/wielo-rodzinnych. Możliwość przypisania do systemu do 300 użytkowników sprawia, że idealnie nadaje się do ochrony i kontroli dostępu dla dużych firm i biurowców.

Nie da się ukryć, że przy takiej specyfikacji oraz faktu, że będzie to zupełna nowość na rynku Polskim, cena będzie zapewne wyższa niż w przypadku serii OASIS. Z pewnością jednak jest to bardzo ciekawa propozycja dla bardziej wymagających użytkowników i firm.

Jablotron Alarms ochrzcił JA-100 mianem EFS (Easy-Smart-Flexible czyt. Prosty-Inteligentny-Elastyczny). Patrząc na specyfikację techniczną raczej nie przesadził .. Potwierdza się natomiast moja opinia o tym producencie. Jablotron nie spoczął na laurach i znowu nas miło zaskoczył. Jaka będzie odpowiedź innych producentów? Przyszłość pokaże.

4 thoughts

 1. Systemy alarmowe dzięki swej niezawodności porównywalnej do tradycyjnych rozwiązań przewodowych zdobyły już zaufanie wielu użytkowników.
  Ich funkcjonalność jest znacznie większa niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań.

 2. System JA-100 firmy Jablotron wydaje się ciekawą propozycją. Nie do końca podoba mi się design panele modułowego sterowania JA-192E.
  Na szczęście o gustach się nie dyskutuje 🙂

  1. Zgadza się design systemu alarmowego JABLOTRON 100 (JA-100) jest dość “ascetyczny” :). Niemniej jednak wg mnie, pozwala to na łatwe “wpasowanie” się elementów tego alarmu do wszelkich nowoczesnych pomieszczeń. Dzięki temu, że urządzania mają prostą stylistykę zdają się być dodatkiem do pomieszczenia a nie na odwrót 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Anti-spam: complete the taskWordPress CAPTCHA